Helios – sluneční olej

Helios - sluneční olej

Helios – sluneční olej

Tento zahuštěný olej je určen pro péči o pokožku, která je vystavována slunci. Nejedná se tedy o opalovací olej 🙂 Určitě ale stojí za vyzkoušení, protože o pokožku je třeba v létě opravdu pečovat důkladně. Stačí se jen začíst do mého příspěvku Péče o pokožku v létě. Olej mohou používat děti i muži, ale pro ně vynecháme slídy 🙂

 

Rozpis na  100 ml

6 kapek Tocobiolu
10 kapek EO mrkev
10 kapek EO geránium (nebo jiný květinový EO)
1 TAD bronzové slídy
1 TAD zlaté slídy
Pro extra teploty doporučím přidat ještě k emulgačnímu vosku i 10 g včelího vosku

Mimo to budete potřebovat:

1 misku
mini metličku
váhu
líh na dezinfekci
100 ml lahvičku
setinkovou váhu
odměrku kádinku
měrné kovové lžičky
Ze všeho nejdříve veškeré nádoby a nářadí vydezinfikujeme vysokoprocentním lihem. Do misky odměříme máslo a emulgační vosk (popřípadě i včelí vosk),  misku vložíme do vodní lázně. Po roztavení přidáme ostatní suroviny, promícháme a naplníme do lahvičky.
Olej je připravený k použití 🙂
Díky karotkovému oleji nám dodá pokožce příjemnou zlatavě oranžovou barvu, zbylé oleje a máslo bude pokožku důkladně vyživovat. Emulgační vosk olej zahustí a pokožce dodá potřebný ochranný film. Slídy pak zajistí lesk na sluníčku a tocobiol zajistí jeho stabilitu v horkém letním počasí.Určitě se nemusíte bát jeho na první pohled sytě oranžové barvy, na pokožce se rozetře do krásně zlatavé barvy. Pokud ale máte světlé oblečení, mohlo by se ušpinit.